Nieoczywisty skarb


„Nieoczywisty skarb” – to tytuł przedstawienia teatralnego o tematyce ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, które od kwietnia 2024r. odbywają się w kolejnych placówkach przedszkolnych naszego miasta.

Przygodna dwójki piratów uczy najmłodszych, że segregowanie odpadów, ponowne ich wykorzystywanie oraz przekazywanie do recyklingu jest nie tylko dobre dla środowiska ale może być również źródłem zysku. Bohaterowie dochodzą do wniosku, że „wiedza jest cenniejsza niż złoto” i dzięki niej zaoszczędzą dużo złota znalezionego w innych skarbach.

Przedstawienia poruszają w swojej treści zasady prawidłowej selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zgodne z obowiązującym na terenie miasta regulaminem utrzymania czystości i porządku oraz promują zachowania i postawy proekologiczne. 

W ramach tegorocznej kampanii edukacyjnej związanej z prawidłową selektywną zbiórką odpadów komunalnych w odbędzie się łącznie 15 takich przedstawień. Planowo do końca czerwca odbędą się wszystkie przestawienia. Kampania obejmuje 12 placówek przedszkolnych i weźmie w niej udział około 1500 przedszkolaków.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie zabrana przez uczestników do swoich domów, gdzie będą mogli ją praktykować z innymi domownikami i wspólnie dbać o środowisko.

Przedstawienia są realizowane przez Wykonawcę w ramach umowy na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Siemianowice Ślaskie” tj.: Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o. oraz MPGKiM Sp. z o.o.

Zdjęcie Fragment przedstawienia - Piraci.jpg
Zdjęcie Fragment przedstawienia - Pirat.jpg
Zdjęcie Fragment przedstawienia z Przedszkla nr 18.jpg
Zdjęcie Fragment przedstawienia - Piraci i reklamówki.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Informacja wytworzona przez:
Agata Srtyha
email: a_stryha@um.siemianowice.pl
, w dniu:  10‑05‑2024 09:53:46
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Agata Srtyha
email: a_stryha@um.siemianowice.pl
, w dniu:  10‑05‑2024 09:53:46
Data ostatniej aktualizacji:
13‑05‑2024 13:30:03
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie