Wiosenne porządki


Wraz z nadejściem wiosny w mieście rozpoczęły się porządki. Wiele działań takich jak usuwanie dzikich wysypisk, porządkowanie terenów zielonych, czyszczenie dróg i chodników, przystanków, odsłanianie znaków drogowych, czyszczenie studzienek kanalizacyjnych itd. wymagało po zimie szczególnego zaangażowania i doczyszczenia.

W ramach „wiosennych porządków” przeprowadzonych zostało również kilka akcji sprzątających. Pierwsza z nich odbyła się w dniu 23 marca w godzinach porannych. Akcja odbywała się równocześnie w dwóch lokalizacjach. Jedną z nich był tradycyjnie Park Ludowy i jego okolica a druga to tym razem tereny zielone w rejonach ulic Waloszka i Potockiego oraz część starej trasy wąskotorowej.

Dodatkowo dzikie wysypiska zniknęły również z terenów w rejonie ul. Lipowej, którym na ratunek w dniu 22 kwietnia w związku z Dniem Ziemi ruszyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego. Swój naturalny wygląd odzyskał również Zagajnik w rejonie Al. Młodych, gdzie akcja sprzątająca odbyła się w dniu 25 kwietnia i przeprowadzona została przez zebraną przez Pana Piotra grupę społeczną. W dniu 26 kwietnia uporządkowane zostały również tereny zielone w okolicy Parku Ludowego, których nie udało się w pełni posprzątać przy okazji poprzedniej akcji. Wspomnianym obszarem zaopiekowali się pracownicy firmy Phillips-Medisize Poland Sp. z o.o.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób udało się łącznie zebrać ponad 5 ton odpadów, które zanieczyszczały nasza planetę i zaburzały jego naturalny krajobraz. Na każdej z akcji uczestnicy mieli możliwość prowadzenia selektywnej zbiórki zebranych odpadów, segregując osobno do kontenerów lub worków odpady zmieszane, szkło oraz tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metale.

Serdecznie dziękujemy każdemu kto znalazł w sobie chęci, poświęcił swój wolny czas i dołączył się do „wiosennych porządków”. Taka postawa powinna służyć jako wzór dla innych.

 

Niestety cały czas znajdują się osoby, które działają na niekorzyść naszego otoczenia. Zwracajmy uwagę na nasze wspólne środowisko i pamiętajmy, że wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonych jest wykroczeniem, które należy zgłosić do odpowiednich służb porządkowych w celu ustalenia sprawcy oraz wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji przewidzianych przepisami prawa.

Zdjęcie kontener z odpadami z akcji sprzatającej z dnia 23.03.2024r..jpeg
Zdjęcie odpady zebrane w rejonie ul. Waloszka.jpeg
Zdjęcie odpady zebrane z terenu Parku Ludowego i okolic w dniu 26.04.2024r..jpg
Zdjęcie pojemnik na plastik.jpeg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Informacja wytworzona przez:
Agata Srtyha
email: a_stryha@um.siemianowice.pl
, w dniu:  30‑04‑2024 10:20:46
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Agata Srtyha
email: a_stryha@um.siemianowice.pl
, w dniu:  30‑04‑2024 10:20:46
Data ostatniej aktualizacji:
30‑04‑2024 11:37:39
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie